Putování šternberskou historií 2016

Jedenáctý ročník Putování šternberskou historií dal opět návštěvníkům nahlédnout do historie rodu Sternbergů a jejich rodového sídla. Všechny postavy, které zde vystupují jsou reálnými historickými osobami, které stojí za to si připomenout. Jejich osudy a příběhy dokáží zaujmout, pobavit i poučit. Foto: Vít Švajcr - Dobré světlo (http://dobresvetlo.com/); Mirek Odvárka (http://mirafoto2.webnode.cz/)

Komentovaná vycházka okolím hradu

Putování šternberskou historií 2015

Jubilejní desátý ročník našeho Putování seznámil návštěvníky s mnohými obyvateli hradu Český Šternberk z různých staletí. Nejčastěji jsme prodlévali na přelomu 18. a 19. století, ale zastavili jsme se i v 15. století v domácnosti Jiřího z Poděbrad a jeho manželky Kunhuty ze Sternberga, či na počátku 20. století u Karolíny a Filipa Sternbergových, prarodičů současného majitele hradu. Padesátka účinkujících - hradních zaměstnanců, jejich příbuzných a přátel - se na Vás těší opět za rok, a to 22. a 23. října 2016.

Putování šternberskou historií 2014

Každý předposlední víkend v říjnu se můžete vydat s klíčnicí na putování po dějinách rodu Sternbergů a hradu Český Šternberk. Setkáte se s význačnými členy sternberské rodiny i s jinými osobnostmi, které jsou s tímto starobylým českým rodem spjaty.Erb

Kontakt: Hrad Český Šternberk, tel.: (+420) 317 855 101, info@hradceskysternberk.cz