Velká fotografická soutěž

19. 4. 2016

bile-oblacky.jpgMilí návštěvníci,

 

ve spolupráci s Parkhotelem Český Šternberk jsme pro Vás připravili velkou fotografickou soutěž Hradní fotograf, která potrvá do 31. března 2017.

 

Námětem fotografií nemusí být jen samotný hrad, ale celý hradní hradní areál, který zahrnuje nejen předsunutou obrannou věž, tzv. hladomornu, ale i park s Parkhotelem na druhém břehu Sázavy.

 

 

Těšíme se na Vaše zajímavé, originální, věrné a nápadité fotografie!

 

Ceny pro výherce:

c-sternberk-jira.jpg

1. místo – víkendový pobyt pro dvě osoby v Parkhotelu Český Šternberk se soukromou prohlídkou hradu

2. a 3. místo – jedna noc pro dvě osoby v Parkhotelu Český Šternberk a dvě volné vstupenky na prohlídku hradu

 

Pravidla:

Každý účastník se může soutěže zúčastnit maximálně s pěti fotografiemi.

 

Fotografie přijímáme pouze elektronicky na adrese hrad@zsternberg.cz, do předmětu prosím napište „Hradní fotograf“, do e-mailu dále uveďte své jméno, obec, ve které bydlíte, a telefonní číslo, abychom Vás v případě výhry mohli kontaktovat. Osobní údaje budou použity výhradně pro účely soutěže.

 

Zasláním fotografií účastník soutěže souhlasí s jejich použitím pro propagační a jiné účely správou hradu Český Šternberk a provozovatelem Parkhotelu Český Šternberk, kterým účastník uděluje výhradní právo s fotografiemi nakládat.

 

Prohlídky pro rodiny s dětmi

7. 4. 2016

Detska 2015, Kristynka.JPG

 

 

Srdečně Vás zveme na speciální prohlídku pro rodiny s dětmi Poznej rodové sídlo Sternbergů!, která se v dubnu a v květnu koná vždy o víkendu a ve svátek v 11:30.

 

Klíčnice povypráví malým návštěvníkům, jak se na hradě žilo v průběhu staletí.

Prohlídka je vhodná pro děti přibližně od 5 do 8 let.

 

 Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

 

 

 

Doporučujeme rezervaci, kterou můžete provést telefonicky nebo e-mailem. Další informace o prohlídce najdete zde.

 

Na www.posazavi.com můžete zhlédnout krátkou reportáž o této prohlídce.

Ze Šternberka do Českého Šternberka

1. 1. 2016

Sternberky.JPG

 

Ze Šternberka do Českého Šternberka (a naopak) je docela daleko, jak se neustále přesvědčují turisté, kteří si oba hrady pletou.

 

Počátek zmatení je již v polovině 13. století, kdy Zdeslav z rodu Divišovců založil nejprve hrad na ostrohu nad řekou Sázavou a o několik let později vystavěl další na úpatí Nízkého Jeseníku.

 

 

Oba pojmenoval stejně ― Sternberg, počeštěně Šternberk. V němčině, která byla tehdy módním jazykem, značí „Stern“ hvězdu, kterou měl Zdeslav v erbu, a „Berg“ horu či kopec. Zdeslav se začal psát jako pán ze Sternberga a stal se tak zakladatelem rodu Sternbergů, který dodnes vlastní starší z hradů, jež dostal přídomek „Český“.

 

Společné dějiny obou hradů se rozešly ještě ve středověku. Zatímco Český Šternberk drželi Sternbergové téměř nepřetržitě a dodnes ho vlastní Zdeněk Sternberg, na Šternberku se vystřídalo mnoho rodin, než ho kolem roku 1700 koupili Liechtensteinové, kteří byli jeho majiteli až do konce druhé světové války. Dnes je Státní hrad Šternberk ve správě Národního památkového ústavu. Přesto je toto „příbuzenství“ mezi našimi památkami unikátní.

 

 

Putování šternberskou historií 2016

26. 10. 2015

01.JPG

 

Milí návštěvníci,

 

děkujeme za Vaši návštěvu jubilejního 10. ročníku Putování šternberskou historií 2015 a za všechny pozitivní ohlasy, kterých se nám dostalo. Těšíme se na Vás při příštím ročníku, který se bude konat 22. a 23. října 2016!

 

Do té doby se můžete podívat na fotogalerii, kde si svůj zážitek z Putování připomenete.

 

 

 


Erb
Kontakt: Hrad Český Šternberk, tel.: (+420) 317 855 101, hrad@zsternberg.cz