HISTORIE HLADOMORNA VSTUPNÉ OTEVÍRACÍ DOBA SLUŽBY POHLEDNICE KONTAKTY
Komentovaná vycházka okolím hradu v sobotu 26. 4. ve 14 hod.
Chcete poznat hrad Český Šternberk také jinak? Pojďte s námi na vycházku! Podíváte do běžně nepřístupné kaple sv. Jiří, dozvíte se více o opevnění hradu, o historii šternberského panství i o barokních sochách světců, kteří už skoro 250 let zdobí okolní krajinu. Z původně obranné věže, tzv. Hladomorny, se rozhlédneme do okolí. Vycházka není nijak náročná, přibližně 4 kilometry ujdeme za 1,5-2 hodiny. Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 50 Kč. Těšíme se na Vás.
Konkurz na sezonní průvodce se letos nekoná
Zájemcům o místo sezonního průvodce oznamujeme, že se konkurz na tuto pozici letos nekoná. Pokud Váš zájem přetrvá, informace o konkurzu na příští sezonu naleznete na našich stránkách začátkem února 2015.
Zajímavosti na Facebooku
Chtěli byste se dozvídat novinky o hradě a o všem, co s ním souvisí? Sledujte naše příspěvky na Facebooku!
Tipy na výlety
Jste aktivním seniorem a hledáte inspiraci, kam se vydat na výlet? Informace nejen o našem hradě s nabídkou nejrůznějších akcí najdete na www.stastniseniori.czZOBRAZENO
Dnes:297 (707)
Měsíc:72617 (168067)
Celkem:618880 (1503550)


Parkhotel Český Šternberk s.r.o.

se nachází v líbezném údolí řeky Sázavy, přímo naproti hradu Český Šternberk. K dispozici je 18 pokojů s vlastními koupelnami, v části z nich vás okouzlíme pohledem na hrad, zahrady a řeku. Hotel je tím pravým místem pro odpočinek, sportovní vyžití či uspořádání svateb, rodinných nebo firemních oslav. V naší výletní restauraci s venkovní terasou nabízíme domácí speciality, maso a ryby na grilu doplněné čerstvými zeleninovými a ovocnými saláty, deserty vlastní výroby a zmrzlinovými poháry. K procházkám a piknikům zve také nádherný francouzský park založený Annou Marií Amabilií rozenou ze Sternberga v 1. polovině 18. století. K dispozici jsou dvě venkovní hřiště, prostory pro grilování, parkoviště a zázemí pro cyklisty, turisty a vodáky.

Café Český Šternberk
bude od dubna nově otevřeno přímo na hradním nádvoří. Cappuccina, latté, čaje, domácí deserty, zapečené bagety, zeleninové saláty a speciality naší kuchyně vám zpříjemní chvíle odpočinku.

Kontakt:

Český Šternberk 46
Český Šternberk (Český Šternberk) Mapa
257 27

Telefon: +420774443854
E-mail: katerina@brejlov.cz
Web: http://www.parkhotelceskysternberk.cz/©2005 SeM, www.hradceskysternberk.cz